W mobilności wzięło udział 10 funkcjonariuszy z CSSG w Kętrzynie, COSSG w Koszalinie, Nadwiślańskiego OSG, Morskiego OSG, Podlaskiego OSG oraz Warmińsko-Mazurskiego OSG.
Projekt miał na celu podniesienie umiejętności i kompetencji zawodowych funkcjonariuszy – instruktorów i wykładowców wyszkolenia strzeleckiego. Doskonalenie zawodowe funkcjonariuszy Straży Granicznej polegało na obserwacji (typ Job Shadowing) zagranicznych rozwiązań w zakresie przeprowadzania treningów strzeleckich, metodyki oraz technik szkoleniowych stosowanych przez instruktorów strzelectwa niemieckiej Policji.
Mobilności odbywały się w nowoczesnych obiektach dydaktycznych z kompleksem sal wykładowych, otwartymi i krytymi strzelnicami oraz interaktywnymi trenażerami strzeleckimi.
Warto nadmienić, że poprzedni projekt znalazł się w podręczniku „Przykłady dobrych praktyk” („Przykłady dobrych praktyk” – Eduinspiracje 2016 – Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji, Warszawa 2016), gdzie wskazano go jako przykład dobrej praktyki w kategorii „Edukacja zawodowa”.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej