Straż Graniczna Karpacki Oddział Straży Granicznej
Grupa Zamiejscowa z Gorlic już skutecznie funkcjonuje - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Grupa Zamiejscowa z Gorlic już skutecznie funkcjonuje

Autor : Michał Tokarczyk
12.07.2017

Nie mięły jeszcze dwa tygodnie od utworzenia Grupy Zamiejscowej PSG Tarnów w Gorlicach, a jej funkcjonariusze już zaczęli potwierdzać słuszność jej utworzenia. Po okresie organizacyjno – zapoznawczym, funkcjonariusze GZ wyjechali w teren i zaczęli osiągać pierwsze „wyniki”.

W dniu wczorajszym, dzięki informacjom uzyskanym od funkcjonariuszy Grupy Zamiejscowej PSG Tarnów w Gorlicach, udało się zatrzymać 3 nielegalnie pracujących Ukraińców i ich pracodawcę.

Trzech mężczyzn z Ukrainy zajmowało się układaniem kostki brukowej przy jednej ze stacji paliw w powiecie gorlickim. Jak się okazało, nie mieli oni podpisanej umowy z pracodawcą oraz stosownych zezwoleń na pracę, wystawionych i zarejestrowanych przez pracodawcę w Powiatowym Urzędzie Pracy.

W związku z powyższym, wobec ob. Ukrainy zostały wydane decyzje o zobowiązaniu do opuszczenia terytorium RP wraz z rocznym zakazem ponownego wjazdu. Natomiast wobec pracodawcy zostanie skierowany do sądu wniosek o ukaranie. Za nielegalne zatrudnianie cudzoziemców grozi mu kara grzywny nie mniejsza niż 3000 zł (art. 120 ust. 1. ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy).

 

  • Grupa Zamiejscowa z Gorlic już skutecznie funkcjonuje
    Grupa Zamiejscowa z Gorlic już skutecznie funkcjonuje
do góry