Straż Graniczna Karpacki Oddział Straży Granicznej
Matka „na odlocie”… - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Matka „na odlocie”…

Michał Tokarczyk
14.07.2017

13 lipca w południe, do Punktu Kontroli Bezpieczeństwa na lotnisku w Krakowie-Balicach stawiła się 40-letnia kobieta z 6-miesięcznym dzieckiem, która planowała odlecieć do Warszawy, a następnie przez Dubaj do Australii.

Funkcjonariusze Straży Granicznej pełniący służbę w Punkcie Kontroli Bezpieczeństwa w ramach nadzoru sprawowanego nad pracownikami Służby Ochrony Lotniska,  obserwując zachowanie kobiety nabrali podejrzeń, że stan kobiety wskazuje na upojenie alkoholowe i w związku z tym nie jest możliwe sprawowanie przez nią opieki nad małoletnim dzieckiem. 

Wezwani na miejsce zdarzenia funkcjonariusze Policji potwierdzili przypuszczenia funkcjonariuszy i przeprowadzili badanie na zawartość alkoholu, które wskazało, że kobieta ma 2,5 promila alkoholu we krwi. Nieodpowiedzialna matka przyznała się, że ostatni wieczór spędziła na imprezie w gronie przyjaciół, świętując do rana.  

Ponadto, w obawie o stan zdrowia dziecka poproszono o zbadanie go przez lekarza, który nakazał przewiezienie dziecka na badania do jednego z krakowskich szpitali. Szczęśliwie okazało się, że życiu oraz zdrowiu dziecka nic nie zagraża i opiekę nad nim przejęła rodzina. Rozrywkową matką dziecka „zaopiekowali” się funkcjonariusze Policji, który prowadzić będą dalsze czynności w sprawie. 

 

  • PSG Kraków - Balice
    PSG Kraków - Balice
do góry