Straż Graniczna Karpacki Oddział Straży Granicznej
Być może zapobiegł tragedii - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Być może zapobiegł tragedii

Michał Tokarczyk
08.08.2017

Wczoraj w godzinach popołudniowych uwagę wracającego ze służby funkcjonariusza PSG w Krakowie – Balicach przykuł dziwnie poruszający się rowerem mężczyzna.

Funkcjonariusz wracał do domu drogą krajową nr 7 (al. 29 listopada w Krakowie), gdy nagle jego oczom ukazał się rowerzysta, dla którego chodnik oraz dwa pasy ruchu były niewystarczające do utrzymania toru jazdy. Kolejne samochody zjeżdżały z drogi, aby uniknąć zderzenia z rowerzystą. Nikt jednak nie reagował na niecodzienne zachowanie kierującego rowerem.

Funkcjonariusz SG nie wahając się ani chwili niezwłocznie zatrzymał swój pojazd oraz uniemożliwił mężczyźnie dalsze poruszanie na rowerze. Na szczęście rowerzyście oraz żadnemu innemu uczestnikowi ruchu nic się nie stało. Wezwany na miejsce przez funkcjonariusza SG patrol Policji poddał rowerzystę badaniu na trzeźwość. Badanie alkomatem wykazało 1,35 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu (ok. 3 promili).

Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze z Sekcji Ruchu Drogowego KMP w Krakowie.

Dzięki obywatelskiej postawie funkcjonariusza Placówki Straży Granicznej w Krakowie-Balicach prawdopodobnie udało się zapobiec tragedii na drodze.

 

  • Zasady etyki funkcjonariuszy SG
    Zasady etyki funkcjonariuszy SG
do góry