Straż Graniczna Karpacki Oddział Straży Granicznej
Kłopotliwe pamiątki w bagażu podręcznym - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Kłopotliwe pamiątki w bagażu podręcznym

Michał Tokarczyk
10.10.2017

Czterech pasażerów odlatujących w ostatnich dniach z portu lotniczego w Krakowie - Balicach naruszyło przepisy dot. posiadania broni lub amunicji.

Podczas kontroli bezpieczeństwa funkcjonariusze Straży Granicznej, ujawnili w bagażach podręcznych pasażerów udających się do Hiszpanii, Włoch oraz Danii różnorodne rodzaje amunicji, m.in.: 5,56 mm KBKS, 9 x 19 mm Parabellum oraz 6,35 mm Browning.

Pasażerowie: 2 ob. Unii Europejskiej, 1 ob. Stanów Zjednoczonych oraz 1 ob. Ukrainy, nie posiadali stosownych zezwoleń na przewóz amunicji. Za każdym razem wyjaśniali, że amunicja znaleziona podczas kontroli, to m.in.: pamiątka ze strzelnicy, amulet, sentymentalny prezent oraz… amunicja służbowa.

Niefrasobliwych pasażerów przesłuchano w charakterze świadków. Amunicja została przekazana do badań w Laboratorium Kryminalistycznym Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, natomiast dalsze czynności w sprawie prowadzić będzie Prokuratura Rejonowa w  Krakowie.

 

  • Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Krakowie Balicach często ujawniają nielegalne przedmioty w bagażach podróżnych
    Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Krakowie Balicach często ujawniają nielegalne przedmioty w bagażach podróżnych
do góry