Straż Graniczna Karpacki Oddział Straży Granicznej
Szkoleniowy tydzień w PSG w Krakowie-Balicach - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Szkoleniowy tydzień w PSG w Krakowie-Balicach

Michał Tokarczyk
30.11.2017

Bieżący tydzień rozpoczął się od szkolenia przeprowadzonego przez Fundację Różnosfera. Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Krakowie-Balicach poszerzali wiedzę na temat tzw. grup wrażliwych oraz ich potrzeb.

Głównym celem szkolenia było nabycie przez funkcjonariuszy umiejętności identyfikacji osób z tych grup oraz rozpoznawania najbardziej typowych objawów, świadczących o tym, że dana osoba doświadczyła przemocy, tortur czy niehumanitarnego traktowania. Zwrócono również uwagę na strategie nawiązywania kontaktów, zapewnienie poczucia bezpieczeństwa oraz reakcje adekwatne do problemów danej grupy.

We wtorek, 28 listopada na terenie Placówki odbyło się spotkanie ze studentami Koła Naukowego Bezpieczeństwa Narodowego Uniwersytetu Jagiellońskiego, zainteresowanych zagadnieniami dotyczącymi roli i zadań Straży Granicznej oraz samą służbą w Straży Granicznej.  Uczestnicy zadawali pytania na temat rekrutacji i systemu szkoleń, interesowała ich nielegalna migracja oraz najczęstsze przypadki naruszenia przepisów prawa, z jakimi stykają się funkcjonariusze Straży Granicznej.

W środę, 29 listopada funkcjonariusze Placówek Karpackiego Oddziału Straży Granicznej przeszkoleni zostali przez Fundację im. Haliny Nieć na temat islamu. Uczestnicy poznali między innymi historię powstania religii, życie Mahometa, Koran, dowiedzieli się również jakie są podstawowe obowiązki muzułmanina i jakie święta obchodzą muzułmanie. Nabyta wiedza pomoże funkcjonariuszom skuteczniej wykonywać obowiązku służbowe w stosunku do osób wychowanych w tej kulturze.

 

 

  • Szkoleniowy tydzień w PSG w Krakowie-Balicach #1
    Szkoleniowy tydzień w PSG w Krakowie-Balicach #1
  • Szkoleniowy tydzień w PSG w Krakowie-Balicach #2
    Szkoleniowy tydzień w PSG w Krakowie-Balicach #2
  • Szkoleniowy tydzień w PSG w Krakowie-Balicach #3
    Szkoleniowy tydzień w PSG w Krakowie-Balicach #3

 

do góry