Straż Graniczna Karpacki Oddział Straży Granicznej
Zostali złapani na gorącym uczynku … - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Zostali złapani na gorącym uczynku …

Michał Tokarczyk
06.12.2017

4 grudnia 2017 r., funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Krakowie-Balicach w wyniku kontroli legalności pobytu, zatrzymali w Krakowie 2 obywateli Ukrainy.

Cudzoziemcy przyjechali do Polski 2 miesiące temu na podstawie paszportów biometrycznych, deklarując na granicy turystyczny cel wjazdu.  

3 grudnia br. mężczyźni zostali złapani na gorącym uczynku, podczas włamania oraz kradzieży kosmetyków i elektroniki w jednym z krakowskich supermarketów i następnie zatrzymani przez policję. Dodatkowo ujawniono przy nich magnesy służące do ściągania zabezpieczeń sklepowych. Żaden z obywateli Ukrainy nie skorzystał z możliwości dobrowolnego poddania się karze, w związku z czym sprawę przekazano do Prokuratury.

Na podstawie zaistniałych okoliczności, Komendant PSG w Krakowie-Balicach, ze względu na zagrożenie porządku publicznego oraz dlatego, że cel pobytu cudzoziemców na terytorium RP był niezgodny z deklarowanym, wydał cudzoziemcom decyzje o zobowiązaniu do powrotu. Obywateli Ukrainy objęto zakazem ponownego wjazdu na terytorium RP i innych państw obszaru Schengen na okres 5 lat. Ponadto cudzoziemcy obciążeni zostali kosztami związanymi z wydaniem decyzji o zobowiązaniu do powrotu.

do góry