Straż Graniczna Karpacki Oddział Straży Granicznej
Palestyńczyk udawał … Francuza - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Palestyńczyk udawał … Francuza

Michał Tokarczyk
05.01.2018

Zatrzymaniem urodzonego w Egipcie obywatela Autonomii Palestyńskiej zakończyła się, przeprowadzona 3 stycznia po przylocie samolotu z Aten, kontrola legalności pobytu cudzoziemców.

Ustalono, że cudzoziemiec podczas podróży z Grecji do Krakowa oraz w trakcie legitymowania w MPL w Krakowie-Balicach posługiwał się francuskim paszportem, należącym do innej osoby i podawał za obywatela Francji. Palestyńczyka zdradziła „mowa ciała” i całkowity brak znajomości języka francuskiego. Dokument wykorzystany do nielegalnego przekroczenia granicy, zakupiony został w Grecji za 200 Euro.

W związku z tym, że obywatel Autonomii Palestyńskiej nie posiadał dokumentu uprawniającego go do wjazdu i pobytu na terytorium RP, a ponadto posłużył się podczas kontroli dokumentem stwierdzającym tożsamość innej osoby, został on zatrzymany.  Podczas przesłuchania przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze, w wymiarze 3 miesięcy pozbawienia wolności, z warunkowym zawieszeniem na 2 lata oraz grzywnę w wysokości 1200 zł. Następnie, zgodnie z Postanowieniem Sądu umieszczony został w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Krośnie Odrzańskim.

 

  • Funkcjonariusze Straży Granicznej na lotnisku w Krakowie-Balicach
    Funkcjonariusze Straży Granicznej na lotnisku w Krakowie-Balicach
do góry