Straż Graniczna Karpacki Oddział Straży Granicznej
Poszukiwany w Kielcach - wpadł w Krakowie - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Poszukiwany w Kielcach - wpadł w Krakowie

Michał Tokarczyk
10.01.2018

Funkcjonariusze Straży Granicznej z lotniska w Krakowie-Balicach zatrzymali kolejną osobę poszukiwaną przez polski wymiar sprawiedliwości. Tym razem był to Polak deportowany z Wielkiej Brytanii.

43- latek w 2009 roku wyjechał z Polski do Wielkiej Brytanii, gdzie pracował jako budowlaniec. W listopadzie 2017 roku mężczyzna został zatrzymany przez brytyjskie służby za naruszenie nietykalności cielesnej sanitariusza. Za popełniony czyn został skazany przez tamtejszy wymiar sprawiedliwości na 4 miesiące aresztu. Po odbyciu połowy kary mężczyzna został zwolniony, a następnie deportowany do Polski drogą lotniczą.

Na lotnisku w Krakowie-Balicach, podczas odprawy granicznej funkcjonariusze Straży Granicznej ustalili, że mężczyzna jest poszukiwany przez Komendę Miejską Policji w Kielcach w celu ustalenia miejsca pobytu oraz dwoma listami gończymi wystawionymi przez kielecką Prokuraturę Rejonową, celem zatrzymania i doprowadzenia do zakładu Karnego lub Aresztu Śledczego, w związku z popełnieniem przestępstw z art. 278 §1kk oraz 209§1 kk (przywłaszczenie cudzej rzeczy ruchomej oraz uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego).

Zatrzymany przez funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Krakowie-Balicach obywatel RP, po nocy spędzonej w PDOZ, osadzony został w Areszcie Śledczym w Krakowie.

 

  • Poszukiwany w Kielcach - wpadł w Krakowie
    Poszukiwany w Kielcach - wpadł w Krakowie
do góry