Straż Graniczna Karpacki Oddział Straży Granicznej
Nowa siedziba Placówki SG w Tarnowie w dziesiątą rocznicę powstania - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Nowa siedziba Placówki SG w Tarnowie w dziesiątą rocznicę powstania

Justyna Drożdż
12.02.2018

Działająca od 15 stycznia 2008 roku Placówka Straży Granicznej w Tarnowie, była ostatnią jednostką Straży Granicznej w Polsce, bez własnej siedziby. Nareszcie się to zmieni.

W piątek 9 lutego br. prezydent miasta Tarnowa Roman Ciepiela, w obecności Komendanta Karpackiego Oddziału SG ppłk. SG  Stanisława Laciugi oraz Komendanta Placówki SG w Tarnowie mjr. SG Łukasza Olenicza, podpisał decyzję dotyczącą przekazania przez miasto drogą darowizny nieruchomości wartej 2,5 miliona złotych.

Zamiast wypożyczać pomieszczenia od Policji przy ulicy Narutowicza, czy od Starostwa w Zgłobicach, Placówka SG będzie mogła funkcjonować w jednym budynku przy ul. Zbylitowskiej 9, gdzie wcześniej mieściło się Centrum Kształcenia Ustawicznego w Mościcach.

Decydując się na wybór nieruchomości brano pod uwagę nie tylko potrzeby organizacyjne Placówki, ale także względy logistyczne i warunki techniczne. Przekazywany budynek jest w dobrym stanie technicznym i dobrym położeniu komunikacyjnym, co pozwoli na jego optymalne wykorzystanie przez Straż Graniczną.

Środki finansowe przeznaczone na remont zostały zabezpieczone przez Komendę Głowną SG. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, Placówka SG w Tarnowie na stałe przeniesie się do darowanego budynku w 2020 roku. 

 

 

  • Podpisanie przekazania darowizny fot. www.tarnow.pl
    Podpisanie przekazania darowizny fot. www.tarnow.pl
  • Budynek, który został przekazany KaOSG fot. www.tarnow.in
    Budynek, który został przekazany KaOSG fot. www.tarnow.in

 

 

do góry