Straż Graniczna Karpacki Oddział Straży Granicznej
Funkcjonariusze PSG w Tarnowie ugasili płonący samochód - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Funkcjonariusze PSG w Tarnowie ugasili płonący samochód

Krzysztof Kosecki
18.05.2016

Do bohaterskiego zdarzenia z udziałem funkcjonariuszy PSG w Tarnowie doszło w dniu 16 maja 2016 r. Podczas wykonywania czynności służbowych na terenie miasta Tarnowa, w rejonie skrzyżowania ulic Krakowskiej i Narutowicza, ok. godz. 9.30 funkcjonariusze zauważyli stojący na skrzyżowaniu samochód osobowy marki Audi, którym kierowała kobieta.

W chwili postoju samochodu, w rejonie komory silnika nastąpił samozapłon połączony z wybuchem. Kierująca pojazdem natychmiast zjechała na chodnik i nie opuszczała płonącego pojazdu.

Funkcjonariusze PSG w Tarnowie, będąc świadkami całego zdarzenia, niezwłocznie udali się w pobliże płonącego samochodu i umożliwili kobiecie wydostanie się z zagrożonego wybuchem pojazdu. Bez chwili zastanowienia, funkcjonariusze odprowadzili kierowcę płonącego pojazdu w bezpieczną strefę, informując jednocześnie o całym zdarzeniu służby ratownicze.

Kobietę rozpytano pod kątem odniesienia obrażeń z zamiarem udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej. Po czynnościach związanych z poszkodowaną, niezwłocznie przystąpiono do gaszenia płonącego pojazdu oraz zabezpieczenia miejsca zdarzenia, do czasu przybycia Państwowej Straży Pożarnej.

Bohaterski czyn zasługuje na podkreślenie tym bardziej, że funkcjonariusze PSG w Tarnowie przyczynili się nim do kreowania pozytywnego wizerunku formacji w dniu, w którym obchodzono 25-lecie istnienia Straży Granicznej.

do góry