W przeważającej większości, podjęte działania miały związek z przeprowadzaniem kontroli legalności pobytu cudzoziemców. Spośród nich, najwięcej interwencji odnotowano na terenie podległym PSG Kraków Balice (8 osób), nieco mniej na terenie odpowiedzialności PSG Zakopane (7 osób), natomiast na odcinku odpowiedzialności służbowej PSG Tarnów zatrzymano 5 osób. Powyższe działania były podejmowane aż w 16 przypadkach w stosunku do ob. Ukrainy, dwukrotnie w stosunku do ob. Turcji oraz jednokrotnie w stosunku do ob. Izraela oraz ob. USA.
Czynności związane z kontrolą legalności zatrudnienia, przyniosły ujawnienie 18 przypadków naruszenia przepisów dotyczących zatrudniania cudzoziemców na terytorium RP. W 8 przypadkach czynności podjęto wobec obywateli Ukrainy, w 7 przypadkach czynności podejmowano wobec ob. Polski. W odniesieniu do wyżej opisywanych naruszeń przepisów, kolejno, najczęściej interweniowali funkcjonariusze PSG w: Tarnowie, Krakowie - Balicach, oraz Zakopanem.
Ponadto, we wskazanym okresie, za usiłowanie bądź dokonanie przekroczenia granicy państwowej wbrew przepisom ujawniono lub zatrzymano 11 osób, w tym 7 osób przez PSG Zakopane. Warto jeszcze raz wspomnieć o zatrzymaniu obywatela Ukrainy za posłużenie się oryginalnym paszportem rumuńskim z podrobioną stroną personalizacyjną. Zatrzymania dokonali funkcjonariusze PSG w Krakowie-Balicach podczas kontroli granicznej na wyjazd z Polski. Mężczyzna próbował przekroczyć granicę na wyjazd do Wielkiej Brytanii, przedstawiając do kontroli rumuński paszport z podrobioną stroną personalizacyjną oraz podrobione na wzór oryginalnego, rumuńskie prawo jazdy. Obydwa dokumenty spersonalizowane były na prawdziwe dane cudzoziemca.
Dodatkowo, w związku z przemytem towarów i przedmiotów pochodzących z przestępstwa, zatrzymano lub ujawniono 5 osób, natomiast w związku z popełnieniem innych przestępstw ujawniono i zatrzymano 9 osób.