23 i 24 grudnia br. funkcjonariusze z PSG w Krakowie – Balicach trzykrotnie podejmowali działania związane z rozpoznaniem minersko - pirotechnicznym pozostawionych bez opieki bagaży. Zaangażowano zarówno urządzenia techniczne jak i psa służbowego. Tylko jeden z roztargnionych właścicieli (ob. Izraela) został ustalony, zgłosił się po odbiór walizki i został ukarany grzywną w drodze mandatu karnego gotówkowego w wysokości 300 PLN, w związku z naruszeniem art. 210 ust. 1 pkt. 5a ustawy Prawo Lotnicze.
W sobotę 23 grudnia ujawniono, podczas kontroli bagażu podręcznego obywatela Kanady, 2 sztuki amunicji KBKS. Cudzoziemiec oświadczył, że brał udział w biathlonie we Francji i zachował naboje na pamiątkę. Amunicję przekazano do badań Laboratorium Kryminalistycznemu KWP w Krakowie, a sprawę Prokuraturze Rejonowej w Krakowie – Prądniku Białym.
W wymienionym okresie, na lotnisku zatrzymano 4 obywateli RP, poszukiwanych do odbycia kary. Dodatkowo jeden z zatrzymanych posiadał przy sobie substancję narkotyczną, której posiadanie jest zabronione. Polak został zatrzymany w związku z naruszeniem art. 55 ust. 2 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii z dnia 29 lipca 2005 r.
Jednocześnie dwukrotnie nie zezwolono na wyjazd z Polski, osobom, których dowody osobiste utraciły ważność czasową. Osoby te zostały również pouczone o obowiązku wyrobienia nowego dokumentu tożsamości.
Zezwolono natomiast na wjazd do Polski obywatelce Irlandii, która w podróż przez pomyłkę zabrała nieważny paszport. Jej ważny dokument został w Londynie, gdzie obecnie Irlandka mieszka. Cudzoziemka udowodniła w inny niebudzący wątpliwości sposób, że jest obywatelką Irlandii i korzysta z prawa do swobodnego przepływu osób.
Ponadto przyjęto 2 osoby wydalone z Norwegii, które na terytorium Polski przebywały legalnie.