Straż Graniczna Karpacki Oddział Straży Granicznej
im.1 Pułku Strzelców Podhalańskich

Awanturnicy usunięci z samolotu - Aktualności

Nawigacja

Aktualności

Awanturnicy usunięci z samolotu

Justyna Drożdż
20.04.2018

Wczoraj późnym popołudniem służba dyżurna Placówki SG w Krakowie - Balicach została poinformowana, że na pokładzie samolotu rejsowego z Dortmundu, znajdują się pasażerowie, którzy awanturują się i nie wykonują poleceń załogi samolotu.

Jak się okazało awanturnikami byli dwaj mężczyźni - obywatele Portugalii.  Na miejsce zdarzenia udali się funkcjonariusze Zespołu Interwencji Specjalnych PSG w Krakowie- Balicach.

Z relacji kapitana samolotu wynikało, że cudzoziemcy zachowywali się głośno i agresywnie oraz nie stosowali się do poleceń wydawanych przez członków załogi. Ponadto, pozwalali sobie na niewybredne komentarze w stosunku do żeńskiej części załogi, która jak się okazało znała doskonale język portugalski.

Napastliwi pasażerowie, w asyście funkcjonariuszy ZIS opuścili pokład samolotu i po przewiezieniu do terminalu ukarani zostali grzywną w drodze mandatu karnego gotówkowego w wysokości 300,00 zł każdy - w związku z naruszeniem art. 210 ust. 1 pkt 9 Ustawy Prawo Lotnicze.

 

 

 

do góry