Straż Graniczna Karpacki Oddział Straży Granicznej
Nielegalne wyroby akcyzowe u ob. Armenii - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Nielegalne wyroby akcyzowe u ob. Armenii

Justyna Drożdż
05.07.2018

Wczoraj przed południem funkcjonariusze Placówki SG w Tarnowie na placu targowym w jednej z miejscowości powiatu olkuskiego zatrzymali ob. Armenii.

Ujawniono 6620 sztuk papierosów bez znaków polskiej akcyzy skarbowej, 0,41 kg krajanki tytoniowej, a także 142 litry spirytusu. Łączna wartość zatrzymanego towaru wyniosła 16 196,27 zł (kwota uszczuplenia w podatku akcyzowym 13 876 zł). Obywatel Armenii część zatrzymanego towaru przechowywał na bazarze w walizce, a pozostały towar funkcjonariusze ujawnili podczas przeszukania w rejonie miejsca zamieszkania cudzoziemca – w jednej z miejscowości w gminie Klucze - oraz w nieużytkowanym samochodzie osobowym, który był zaparkowany obok posesji ww. zatrzymanego.

Mężczyzna został zatrzymany na podstawie art. 244 §1 kpk. w związku z popełnieniem przestępstwa określonego w art. 65 § 3 KKS  za przechowywanie wyrobów tytoniowych i spirytusowych bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Podejrzany przyznał się do zarzucanego mu czynu i poddał się dobrowolnie odpowiedzialności karnej.

Ujawnione wyroby akcyzowe zdeponowano w PSG Tarnów, celem późniejszego przekazania do Krajowej Administracji Skarbowej w Nowym Sączu.

do góry