W sumie kontrolą objęto 458 obywateli Ukrainy. Jak się okazało 253 cudzoziemców - w różnych okresach czasu - wykonywało pracę bez wymaganego zezwolenia na pracę na terytorium RP. Ponadto pełnomocnik firmy – obywatelka Ukrainy – nie poinformowała Wojewody Świętokrzyskiego o niepodjęciu pracy - przez 10 cudzoziemców posiadających zezwolenia na pracę, czym nie dopełniła obowiązku określonego w art. 88i pkt 5 ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy. Dodatkowo agencja pracy nie poinformowała także właściwego Powiatowego Urzędu Pracy - w terminie 7 dni - o niepodjęciu pracy przez 94 ob. Ukrainy, zgodnie z obowiązkiem wynikającym z art. 88 z ust. 13 wspomnianej powyżej ustawy.
Wobec powyższego pełnomocnikowi agencji pracy tymczasowej przedstawiono zarzut o popełnienie wykroczenia z art. 120 ust. 1, 6 i 10 ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy.
Natomiast Sąd Rejonowy w Końskich wymierzył cudzoziemce karę grzywny w wysokości 5 000 zł oraz pokrycie kosztów prowadzonego postepowania sądowego w wysokości 570 zł.