Straż Graniczna Karpacki Oddział Straży Granicznej
Cudzoziemcy zatrzymani na A4 - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Cudzoziemcy zatrzymani na A4

Michał Tokarczyk
10.10.2018

W poniedziałek w rejonie miejscowości Targowisko kontroli zostali poddani pasażerowie mercedesa na ukraińskich numerach rejestracyjnych. Okazało się, że ich pobyt w Polsce jest nielegalny.

Funkcjonariusze z Placówki Staży Granicznej w Zakopanem przeprowadzili kontrolę legalności pobyty w stosunku do dwóch obywateli Ukrainy. Okazało się, że podróżujący busem mężczyźni przebywają w Polsce nielegalnie.

Jeden z nich – 42- latek - wjechał do Polski  25 sierpnia 2018 r. przez przejście graniczne w Medyce. Posiadał wizę wydaną w celu  wykonywania pracy, jednakże cudzoziemiec nie zgłosił się do pracodawcy aby podjąć zatrudnienie.

Drugi z cudzoziemców -  26 letni obywatel Ukrainy  - przebywał w Polsce po upływie dopuszczalnego przepisami prawa czasu pobytu. Funkcjonariusze Straży Granicznej ustalili, że cudzoziemiec wjechał do Polski na podstawie paszportu biometrycznego i przeterminował swój pobyt o 56 dni.


Obywatele Ukrainy zostali zatrzymani. Komendant Placówki SG w Zakopanem wydał cudzoziemcom decyzje nakazujące opuszczenie Polski. Mężczyźni nie wjadą również do krajów strefy Schengen przez okres 6 miesięcy. 

 

  • Cudzoziemcy zatrzymani na A4
    Cudzoziemcy zatrzymani na A4
do góry