Straż Graniczna Karpacki Oddział Straży Granicznej
Oszust w rękach Policji - pomogli funkcjonariusze SG z Tarnowa - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Oszust w rękach Policji - pomogli funkcjonariusze SG z Tarnowa

Justyna Drożdż
02.11.2018

Kilkanaście różnych, podrobionych dokumentów posiadał przy sobie oraz swoim sejfie w mieszkaniu Białorusin, który próbował założyć w jednym z tarnowskich banków konto. Zatrzymany cudzoziemiec trafił na 3 miesiące do aresztu.

Początkiem października pracownik jednego w tarnowskich banków podczas operacji bankowej z klientem, stwierdził nieprawidłowości. O swoim spostrzeżeniu powiadomił ochronę banku, która z kolei powiadomiła dyżurnego tarnowskiej jednostki Policji. Na miejsce skierowano patrol, który w czasie swoich czynności ujawnił kilka różnych dokumentów na różne nazwiska z jedną i tą samą fotografią – zatrzymanego mężczyzny.

O pomoc w ustaleniu tożsamości  zatrzymanego mężczyzny oraz weryfikację dokumentów policjanci zwrócili się do funkcjonariuszy z Placówki SG w Tarnowie. Strażnicy graniczni poddali weryfikacji 3 czeskie dowody osobiste,  czeskie prawo jazdy oraz  bułgarski dowód osobisty. Dokumenty, które opatrzone były wizerunkiem tej samej osoby okazały się być podrobione. Wnikliwość funkcjonariuszy Placówki Straży Granicznej w Tarnowie oraz analiza zatrzymanych dokumentów w oparciu o dostępne bazy, doprowadziła do ustalenia tożsamości oraz wizerunku osoby zatrzymanej. Jak się okazało 30-letni mężczyzna był obywatelem Białorusi przebywającym w Polsce.

Zatrzymanemu mężczyźnie Prokuratura w Tarnowie przedstawiła zarzuty podrabiania dokumentów (art.270 kk) oraz oszustwa ( art. 286 kk). Ponadto na mocy postanowienia tarnowskiego Sądu mężczyzna trafił do aresztu na trzy miesiące. 

Żródło: KMP w Tarnowie, PSG w Tarnowie

 

  • Oszust w rękach Policji ...
    Oszust w rękach Policji ...

 

 

  • Oszust w rękach Policji ...
    Oszust w rękach Policji ...
  • Oszust w rękach Policji ...
    Oszust w rękach Policji ...

 

 

 

do góry