Straż Graniczna Karpacki Oddział Straży Granicznej
Żołnierze z USA odwiedzili placówkę SG w Kielcach - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Żołnierze z USA odwiedzili placówkę SG w Kielcach

Michał Tokarczyk
08.11.2018

We wtorek 6 listopada br. Placówkę Straży Granicznej w Kielcach odwiedzili amerykańscy żołnierze, którzy stacjonują w Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach.

Dwuosobową delegację zagraniczną przyjął osobiście Komendant Placówki mjr SG Grzegorz Otręba. Zagraniczni goście - kapitan Jon Harrington oraz sierżant sztabowy Chris Dowling – służą na co dzień w  1515 Civil Affairs Team. Ich Batalion zajmuje się współpracą cywilno-wojskową. W spotkaniu wzięła również udział przedstawicielka Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach kpt. Małgorzata Michalska.

Goście zostali zapoznani z zasięgiem terytorialnym Placówki Straży Granicznej w Kielcach oraz głównymi zadaniami jakie są realizowane w Placówce. Ich pytania dotyczyły m.in. skali nielegalnej migracji na terenie województwa świętokrzyskiego, trybu postępowania z cudzoziemcami nie posiadającymi tytułu pobytowego, jak również negatywnymi dla cudzoziemca skutkami decyzji o zobowiązaniu do opuszczenia terytorium Polski.

W ramach wymiany doświadczeń kapitan Jon Harrington przedstawił problemy służb migracyjnych USA, jak również omówił procedurę uzyskiwania zezwoleń na pracę w  Stanach Zjednoczonych.

 

  • Żołnierze z USA odwiedzili placówkę SG w Kielcach
    Żołnierze z USA odwiedzili placówkę SG w Kielcach
  • Żołnierze z USA odwiedzili placówkę SG w Kielcach
    Żołnierze z USA odwiedzili placówkę SG w Kielcach
do góry