Straż Graniczna Karpacki Oddział Straży Granicznej
Niecodzienna wizyta funkcjonariuszy KaOSG w jednej z sądeckich szkół - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Niecodzienna wizyta funkcjonariuszy KaOSG w jednej z sądeckich szkół

Justyna Drożdż
12.02.2019

Funkcjonariusze Karpackiego Oddziału Straży Granicznej regularnie przychodzą do szkół, by prowadzić lekcje profilaktyczne z uczniami.

11 lutego br. strażnicy graniczni z Wydziału Zabezpieczenia Działań KaOSG odwiedzili Katolicką Szkołę Podstawową przy parafii św. Heleny w Nowym Sączu. Była to niecodzienna wizyta, gdyż towarzyszył im pies służbowy, który wyszkolony jest specjalnie do poszukiwania narkotyków.

Na początek pies wraz ze swoim przewodnikiem wszedł do każdej z klas i przespacerował się wśród ławek. Jeżeli w którymś z plecaków lub od któregoś z uczniów wyczułby narkotyk, jego reakcja byłaby natychmiastowa - na szczęście nie musiał reagować.

 

 

 

 

 

 

Następnie uczniowie z klas od V do VIII KSP wzięli udział w pogadance związanej z tematyką dopalaczy i narkotyków. Uczestnicy spotkania zostali poinformowani przez funkcjonariuszy m.in. o zagrożeniach związanych ze środkami odurzającymi oraz metodach walki z problemem, a także o regulacjach prawnych dotyczących tych używek.

Na zakończenie prelekcji młodzież zadawała dociekliwe pytania dotyczące prezentowanych zagadnień, a także codziennej służby w SG.

Zdjęcia: Zuzanna Drożdż

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

do góry