Straż Graniczna Karpacki Oddział Straży Granicznej
Doskonalili wiedzę dot. weryfikacji dokumentów podróży - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Doskonalili wiedzę dot. weryfikacji dokumentów podróży

Justyna Drożdż
12.03.2019

Systematycznie udoskonalane procesy, najnowsze technologie oraz coraz nowsze materiały stosowane przy produkcji dokumentów, skutkują potrzebą nieustannego podnoszenia kwalifikacji i doskonalenia wiedzy z zakresu weryfikacji autentyczności dokumentów podróży wśród funkcjonariuszy SG.

W Placówce Straży Granicznej w Krakowie-Balicach pracownik Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych przeprowadził specjalistyczne szkolenie, dotyczące rozpoznawania autentyczności dokumentów identyfikacyjnych.

Przedsięwzięcie zorganizowane zostało przy wsparciu Zarządu Granicznego Komendy Głównej Straży Granicznej, w ramach cyklu szkoleń specjalistycznych skierowanych do funkcjonariuszy Placówki.

W szkoleniu przeprowadzonym w formie warsztatów uczestniczyło 25 funkcjonariuszy PSG w Krakowie-Balicach, którzy zyskali wyjątkową możliwość zapoznania się z procesem powstawania dokumentów paszportowych oraz  specjalistycznymi urządzeniami służącymi do produkcji m.in.: znaków wodnych.

Fachowa wiedza oraz informacje przekazane przez doświadczonego pracownika PWPW poszerzyły umiejętności funkcjonariuszy w zakresie weryfikacji dokumentów podróży, co wykorzystane będzie w służbie, w szczególności na pierwszej i drugiej linii kontroli. 

Szkolenie - bardzo wysoko ocenione przez uczestników - oprócz pogłębienia merytorycznej wiedzy, było również okazją do wymiany doświadczeń, co bez wątpienia wpłynie na jeszcze skuteczniejszą realizację zadań służbowych.

  • Doskonalili wiedzę dot. weryfikacji dokumentów
    Doskonalili wiedzę dot. weryfikacji dokumentów
  • Doskonalili wiedzę dot. weryfikacji dokumentów
    Doskonalili wiedzę dot. weryfikacji dokumentów
  • Doskonalili wiedzę dot. weryfikacji dokumentów
    Doskonalili wiedzę dot. weryfikacji dokumentów

do góry