Straż Graniczna Karpacki Oddział Straży Granicznej
Poszukiwane osoby, zatrzymane na lotnisku - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Poszukiwane osoby, zatrzymane na lotnisku

Michał Tokarczyk
15.04.2019

W miniony weekend funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali na lotnisku w Krakowie-Balicach 4 poszukiwane osoby. Wszystkie zatrzymane osoby to powracający do kraju Polacy, których poszukiwał rodzimy wymiar sprawiedliwości.

W sobotę zatrzymana została 41-letnia mieszkanka Kołobrzegu, za którą wystawiony był list gończy. Wobec kobiety Sąd Rejonowy w Kołobrzegu wymierzył karę 25 dni pozbawienia wolności. Zatrzymaną Polkę przekazano funkcjonariuszom Komendy Powiatowej Policji w Krakowie.

Natomiast w niedzielę funkcjonariusze Placówki SG w Krakowie-Balicach zatrzymali 3 poszukiwanych mężczyzn. Polacy w wieku 68, 37 oraz 21 lat wracali do kraju lotami z Wielkiej Brytanii.

Najstarszy z mężczyzn poszukiwany był w związku ze spowodowaniem wypadku drogowego w stanie nietrzeźwości (art. 178 § 1 kodeksu karnego) oraz podejrzeniem kradzieży markowych okularów ze sklepu optycznego. 68-latek 8 miesięcy spędzi w zakładzie karnym.

Również w niedzielę, zatrzymany został 37-latek poszukiwany przez Komendę Powiatową Policji w Bochni. Mężczyznę należało doprowadzić przymusowo przed oblicze prokuratury, w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa znęcania się nad osobą najbliższą (art. 207 § 1 kodeksu karnego). 37-latka przekazano funkcjonariuszom z Komisariatu Policji w Zabierzowie.

W tym samym dniu powrócił jako wydalony z Wielkiej Brytanii 21-latek. Mężczyzna oznajmił, że został zatrzymany przez brytyjską policję, w związku z brakiem dokumentów tożsamości. Po dwutygodniowym pobycie w ośrodku deportacyjnym, został wydalony do Polski drogą lotniczą. W wyniku kontroli przeprowadzonej przez funkcjonariuszy SG okazało się, że mężczyzna poszukiwany jest również w Polsce. Na podstawie postanowienia wydanego przez Sąd Rejonowy w Zakopanem, mężczyzna zostanie osadzony w zakładzie karnym na okres 6 miesięcy. To kara, jaką otrzymał 21 latek za krótkotrwały zabór pojazdu, który dodatkowo uszkodził (art. 289 § 2 kodeksu karnego).

 

 

  • Dwóch zatrzymanych mężczyzn w drodze do zakładu karnego
    Dwóch zatrzymanych mężczyzn w drodze do zakładu karnego
do góry