W wyniku 2 kontroli, wszczętych podczas służby w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim doszło do ujawnienia obywatelki Ukrainy, która przeterminowała pobyt na terytorium RP o 15 dni oraz obywatela Białorusi, który przekroczył dozwolony czas pobytu w RP o rekordowe 285 dni. Ustalono, że mężczyzna w ubiegłym roku złożył do Wojewody Małopolskiego wniosek o wydanie zezwolenia na pobyt czasowy oraz pracę. Wniosek ten pozostał jednak bez rozpatrzenia. Decyzja Wojewody nie przeszkodziła cudzoziemcowi pozostać w Krakowie ponad 9 miesięcy dłużej niż powinien.
Rekordzistą został jednak obywatel Australii, któremu tak podobał się Kraków, że pozostał w nim aż o 381 dni za długo. W związku z tym, Komendant Placówki SG w Krakowie-Balicach wydał cudzoziemcowi decyzję o zobowiązaniu do powrotu w terminie 30 dni z zakazem ponownego wjazdu na okres 3 lat.
Pozostałe 3 kontrole legalności pobytu, funkcjonariusze wszczęli wobec pasażerów odlatujących z krakowskiego lotniska, również w związku z przeterminowanym pobytem. Dwoje cudzoziemców, obywateli Ukrainy pozostało w Krakowie, odpowiednio o 5 i 15 dni 15 dni dłużej niż powinni. Do grupy cudzoziemców, którzy wbrew przepisom przedłużyli swój pobyt w Polsce dołączyła obywatelka Chin, odlatująca do Londynu. Ona jednak przeterminowała swój pobyt w RP tylko o 1 dzień. Wobec całej trójki cudzoziemców Komendant Placówki SG w Krakowie-Balicach wszczął postępowania administracyjne w sprawie wydania decyzji o zobowiązaniu do powrotu i czasowym zakazie wjazdu do RP.