Straż Graniczna Karpacki Oddział Straży Granicznej
Rodzinny wyjazd … kamuflażem przemytu - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Rodzinny wyjazd … kamuflażem przemytu

Justyna Drożdż
06.08.2019

Z pozoru zwykła rodzinna wakacyjna wycieczka w góry - żona, mąż i dziecko w samochodzie. Taki kamuflaż nie zmylił jednak czujności funkcjonariuszy SG. W samochodzie oprócz bagaży znajdowały się nielegalne papierosy o wartości ponad 87 tys. złotych.

W sobotę 3 sierpnia br. funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Zakopanem  podczas  kontroli drogowej pojazdu osobowego w Nowym Targu zatrzymali nielegalne towary akcyzowe. 

31-letnia kobieta przewoziła w bagażniku prawie 125 000 szt. papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej, o wartości ponad 87 tysięcy zł. Wprowadzenie towarów na polski rynek spowodowałoby  straty budżetu państwa w wysokości ponad 108 tys. zł.

Prawdopodobnie kobieta - aby zmylić czujność funkcjonariuszy - podróżowała wraz z mężem oraz 10 -letnim synem. Wszystko wyglądało jak zwykły wakacyjny wyjazd.

Polka odpowie za posiadanie nielegalnych towarów akcyzowych zgodnie z art. 65 § 1 Kodeksu Karnego Skarbowego, co zagrożone jest karą grzywny albo pozbawienia wolności do lat 3.

 

  • Rodzinny wyjazd ...kamuflażem przemytu
    Rodzinny wyjazd ...kamuflażem przemytu

 

 

  • Zatrzymane towary akcyzowe
    Zatrzymane towary akcyzowe

 

 

do góry