Straż Graniczna Karpacki Oddział Straży Granicznej
Lot prosto do aresztu - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Lot prosto do aresztu

Michał Tokarczyk
02.04.2021

Ostatniego dnia marca funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Krakowie - Balicach zatrzymali i osadzili w areszcie śledczym dwóch mężczyzn.

50 i 22 latek zatrzymani zostali odpowiednio po przylotach z Niderlandów oraz Wielkiej Brytanii.

Starszy z mężczyzn – mieszkaniec powiatu mikołowskiego (woj. śląskie) – przyleciał do polski jako osoba wydalona z Niderlandów. Wcześniej, na terenie kraju tulipanów spędził dwa miesiące w areszcie śledczym, w związku ze spożywaniem alkoholu w miejscu publicznym oraz brakiem dokumentów. Polak, po krótkiej odsiadce, został deportowany drogą lotniczą do Polski. Na lotnisku w Krakowie – Balicach został skontrolowany przez strażników granicznych. Okazało się, że 50-latek poszukiwany jest w Polsce listem gończym. Po wykonaniu niezbędnych czynności służbowych, strażnicy graniczni osadzili mężczyznę w areszcie śledczym w Krakowie.

Drugi z mężczyzn wpadł podczas kontroli granicznej po przylocie z Londynu. Jak ustalili funkcjonariusze Straży Granicznej, 22-latek poszukiwany był listem gończym przez Wydział Kryminalny Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie oraz Sąd Rejonowy w Tarnowie. Młody mężczyzna najbliższe 120 dni spędzi w krakowskim areszcie śledczym, w związku z przestępstwem znieważania funkcjonariusza publicznego (art. 226 § 1 kk).

 

  • Lot prosto do aresztu Kajdanki położone na kamizelce kuloodpornej z napisem Straż Graniczna
    Lot prosto do aresztu
do góry