Straż Graniczna Karpacki Oddział Straży Granicznej
Tunezyjczyk zatrzymany w Chyżnem - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Tunezyjczyk zatrzymany w Chyżnem

Justyna Drożdż
07.10.2021

We wtorek funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Zakopanem podczas przeprowadzanej kontroli w miejscowości Chyżne, zatrzymali nielegalnego imigranta.

Zakopiańscy strażnicy graniczni na jednej ze stacji paliw przeprowadzili kontrolę legalności pobytu przebywającego tam cudzoziemca. W trakcie czynności, okazało się iż 22-letni Tunezyjczyk nie posiadał żadnych dokumentów tożsamości uprawniających go do wjazdu i pobytu na terytorium Polski.

Mężczyzna przekroczył granicę państwową niezgodnie z przepisami, podróżując w ukryciu pojazdu ciężarowego. Nielegalną podróż rozpoczął w Rumunii, gdzie ukrył się pod naczepą polskiego samochodu ciężarowego. Chciał dotrzeć do Polski, celowo wybierając na parkingu samochód z polskimi numerami rejestracyjnymi. Cudzoziemiec chciał zamieszkać w Polsce i podjąć tutaj naukę.

Do tej chwili Tunezyjczyk nie złożył wniosku o ochronę międzynarodową, natomiast do zakończenia postępowania został umieszczony w jednym ze strzeżonych ośrodków dla cudzoziemców.

Ponadto za nielegalne przekroczenie granicy państwowej wbrew przepisom przedstawiono mu zarzut z art. 264 § 2 kodeksu karnego, wymierzając karę 6 miesięcy pozbawienia wolności, z warunkowym zawieszeniem wykonania na okres próby dwóch lat.

  • Tunezyjczyk zatrzymany w Chyżnem
    Tunezyjczyk zatrzymany w Chyżnem

  • Tunezyjczyk zatrzymany w Chyżnem
    Tunezyjczyk zatrzymany w Chyżnem

 

do góry