Straż Graniczna Karpacki Oddział Straży Granicznej
Mundurowa młodzież na granicy - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Mundurowa młodzież na granicy

Michał Tokarczyk
16.11.2021

To był wyjątkowy weekend dla młodzieży z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Gromniku. Podczas dwudniowej wycieczki, przyszli adepci służb mundurowych, zapoznali się z systemem ochrony zewnętrznej granicy UE.

W dniach 5-6 listopada 2021 r. młodzież z Gromnika brała udział w wycieczce na pogranicze polsko-ukraińskie. Pod czujnym okiem opiekuna z Placówki SG w Tarnowie – mjr. SG Magdaleny Konarskiej -  zorganizowane zostały specjalne warsztaty terenowe. Pomocy w realizacji tego przedsięwzięcia udzielili funkcjonariusze Placówki SG w Stuposianach.

Celem wycieczki młodzieży realizującej program "Służba Graniczna" było "zobaczenie na własne oczy", jak wygląda granica zewnętrzna Polski i jak realizowana jest jej ochrona. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali doświadczeń, jakie przekazywali im patrolujący na co dzień granicę zewnętrzną UE strażnicy graniczni.

Zwieńczeniem wycieczki były zajęcia terenowe, podczas których zdobyta została Połonina Caryńska. Mamy nadzieję, że cenna lekcja jakiej doświadczyli uczniowie z Gromnika, pozostanie na długo w ich pamięci. Była to doskonała okazja by zrozumieć specyfikę ochrony granicy państwowej, przebywając jednocześnie w pięknych okolicznościach bieszczadzkiej przyrody.

 

  • Mundurowa młodzież na granicy Młodzież z klasy mundurowej pozuje do zdjęcia przy znaku granicznym
    Mundurowa młodzież na granicy
  • Mundurowa młodzież na granicy Młodzież z klasy mundurowej pozuje do zdjęcia przy znaku granicznym
    Mundurowa młodzież na granicy
do góry