Straż Graniczna Karpacki Oddział Straży Granicznej
O wykrywaniu handlu ludźmi dyskutowano w KaOSG - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

O wykrywaniu handlu ludźmi dyskutowano w KaOSG

Dorota Kądziołka
22.06.2022

21 czerwca br. w KaOSG odbyło się szkolenie w zakresie zapobiegania i wykrywania zjawiska handlu ludźmi, w kontekście aktualnej sytuacji związanej z konfliktem zbrojnym na Ukrainie.

Szkolenie zostało zorganizowane przez Międzynarodową Organizację do Spraw Migracji (OIM) w ramach projektu Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021 dla funkcjonariuszy Karpackiego Oddziału SG. Wzięli w nim udział funkcjonariusze z pionu ds. cudzoziemców, operacyjno- śledczego oraz funkcjonariusze, którzy mają bezpośredni kontakt z cudzoziemcami  w trakcie przekraczania granicy.

W aktualnej sytuacji geopolitycznej, związanej z konfliktem zbrojnym na Ukrainie, odnotowuje się wzmożony napływ obywateli państw trzecich na terytorium RP, co stwarza duże prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska handlu ludźmi. Celem szkolenia było więc zwiększenie kompetencji i wiedzy funkcjonariuszy w tym zakresie. 

Informacje dotyczące przestępstwa handlu ludźmi zamieszczone są na stronie internetowej Karpackiego Oddziału Straży Granicznej.

  • Dane kontaktowe Dane kontaktowe
    Dane kontaktowe
do góry