Straż Graniczna Karpacki Oddział Straży Granicznej
Zakochany Algierczyk przyjechał do Polski nielegalnie - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Zakochany Algierczyk przyjechał do Polski nielegalnie

Justyna Drożdż
04.01.2023

Wczoraj przed południem funkcjonariusze Placówki SG w Krakowie przeprowadzili kontrolę legalności pobytu cudzoziemców na terytorium RP wobec obywatela Algierii. 30-latek przebywał na terytorium RP nielegalnie.

Podczas kontroli cudzoziemiec okazał funkcjonariuszom ważny paszport algierski. Mężczyzna oświadczył, że ojczyznę opuścił w marcu 2020 roku, a następnie z turecką wizą udał się kolejno do: Turcji, Grecji, Albanii, Czarnogóry, Chorwacji, Słowenii i Włoch. Ostatecznie w sierpniu 2020 roku dotarł do Francji, gdzie spędził kolejne dwa lata. Wtedy właśnie poznał Polkę -  jak twierdził - zakochał się i postanowił przyjechać do Polski w celu zalegalizowania związku.  Na początku listopada ubiegłego roku autobusem relacji międzynarodowej dotarł przez Niemcy i Czechy do Polski.

Po dzień dzisiejszy cudzoziemiec nie podjął żadnych starań w celu uzyskania dokumentów uprawniających do legalnego pobytu na terytorium RP, a także innych państw strefy Schengen. W związku z tym przebywał na terytorium RP nielegalnie. Co więcej,  przekroczenie granicy z Czech do Polski odbyło się wbrew przepisom.

Komendant Placówki SG w Krakowie wszczął wobec cudzoziemca postępowanie administracyjne, w trakcie którego zostaną dokonane m. in. czynności mające na celu ustalenie, czy związek pomiędzy cudzoziemcem a obywatelką Polski istnieje naprawdę. Czy jedynie jego zawarcie ma na celu obejście przepisów określających zasady i warunki wjazdu i pobytu na terytorium RP…

  • Zakochany Algierczyk przyjechał do Polski nielegalnie
    Zakochany Algierczyk przyjechał do Polski nielegalnie

do góry