Warsztaty Breacherskie miały na celu doskonalenie technik pokonywania zapór technicznych i budowlanych w postaci m.in. drzwi oraz nabycie umiejętności zaplanowania punktów wejścia na obiekt realizacji z wykorzystaniem urządzeń wyważeniowych oraz strzelb gładkolufowych. W warsztatach razem z funkcjonariuszami ZIS PSG w Krakowie-Balicach uczestniczyły m.in. Samodzielne Pododdziały Kontrterrorystyczne Policji z Krakowa i Rzeszowa, Zespoły Specjalne Zarządów CBŚP, żołnierze 16 Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej oraz funkcjonariusze Grupy Zabezpieczenia Działań z Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego.
Drugie szkolenie obejmowało zagadnienia związane z problematyką zwalczania aktów terroru oraz prowadzenia oględzin w ramach śledztwa powybuchowego. Zorganizowano je w związku z Porozumieniem Szefa ABW, Komendantów Głównych Policji, Żandarmerii Wojskowej, Straży Granicznej i Państwowej Straży Pożarnej z 7 marca 2018 r. dotyczącym współdziałania na miejscu zdarzenia o charakterze terrorystycznym. Zajęcia obejmowały część praktyczną, w której dokonywano kontrolowanych wybuchów, oględzin miejsca wybuchu oraz część teoretyczną, w której kompleksowo analizowano ich skutki.
Udział funkcjonariuszy Zespołu Interwencji Specjalnych PSG w Krakowie-Balicach w warsztatach i szkoleniu stanowił doskonałą okazję do wymiany doświadczeń w zakresie zwalczania terroryzmu oraz podniesienia ich kwalifikacji zawodowych. Umożliwił jednocześnie taktyczne zgrywanie wszystkich formacji we wspólnych działaniach specjalnych.