Cała czwórka cudzoziemców próbowała zalegalizować swój pobyt w Polsce, składając wniosek do Wojewody Małopolskiego o wydanie zezwolenia na pobyt czasowy w RP. Jednak czynili to już w czasie nielegalnego pobytu, tj. po utracie tytułów pobytowych na terytorium państw obszaru Schengen.
Indonezyjczyk kontrolowany w Krakowie przebywał w Polsce nielegalnie od 285 dni. Wjechał na terytorium państw Schengen pod koniec czerwca ubiegłego roku przez LPG w Wiedniu. Do Polski przybył w połowie września 2023 r. na podstawie paszportu oraz słowackiej karty pobytu.
67-letnia obywatelka Gruzji ostatni raz wjechała na terytorium RP w połowie listopada 2023 r. przez LPG w Krakowie-Balicach. Ostatni dzień jej legalnego pobytu na terytorium RP przypadał w dniu 16 lutego tego roku. Dzień kontroli był 214 dniem nielegalnego pobytu Gruzinki.
Obywatel RPA ostatni raz wjechał do strefy Schengen pod koniec marca 2024 r. przez LPG w Zurichu. Przebywał na terytorium RP nielegalnie od 153 dni.
Komendant Placówki SG w Krakowie wydał wobec każdego z cudzoziemców decyzję administracyjną o zobowiązaniu do powrotu. Dodatkowo Indonezyjczyk i Południowoafrykańczyk będą mieli zakaz wjazdu terytorium RP i strefy Schengen przez okres 6 miesięcy.
Wydany przez władze Węgier dokument pobytowy sprawdzanego przez funkcjonariuszy Placówki SG w Tarnowie obywatela Indonezji widniał w systemach SG z dyspozycją do zatrzymania. 49-latek nie posiadał ważnego tytułu pobytowego, który uprawniałby go do przebywania na terytorium RP w związku z czym Komendant Placówki SG w Tarnowie wydał decyzję o zobowiązaniu cudzoziemca do powrotu z rocznym zakazem wjazdu na terytorium RP i innych państw obszaru Schengen.