Tuż po przylocie do naszego kraju zatrzymanych zostało 5 mężczyzn, poszukiwanych przez polski wymiar sprawiedliwości (4 Polaków oraz 1 obywatel Ukrainy). Strażnicy graniczni z Krakowa-Balic zrealizowali czynności zlecone wobec 10 obywateli Polski (w tym 3 kobiet), którzy poszukiwani byli celem ustalenia miejsca pobytu do celów prawnych, informowania o przekroczeniu granicy oraz wręczenia wezwań do prokuratury.
Komendant Placówki Straży Granicznej w Krakowie-Balicach wszczął postępowania administracyjne w sprawie zobowiązania do powrotu wobec 11 cudzoziemców, w tym 4 obywateli Turkmenistanu, 2 Gruzinów, 2 Uzbeków, 1 obywatelki Zimbabwe, 1 Kolumbijczyka oraz 1 Irańczyka.
Przyjęto również 3 Polaków deportowanych z królestwa Niderlandów, z których jeden został zatrzymany.
Nie zezwolono na wyjazd z RP dwóm kobietom i jednemu mężczyźnie - obywatelom Polski, którzy nie posiadali dokumentów uprawniających ich do przekroczenia granicy.
Odmówiono także wjazdu na terytorium RP Rosjaninowi, który przyleciał z Dubaju oraz Serbowi, który przybył z Belgradu.
Natomiast 3 cudzoziemców (Hindus, Kolumbijczyk i obywatel Turkmenistanu) przez lotnicze przejście graniczne w Krakowie-Balicach zrealizowało decyzje o zobowiązaniu do powrotu do kraju pochodzenia.
Funkcjonariusze Zespołu Interwencji Specjalnych na terenie Międzynarodowego Portu Lotniczego Kraków-Balice w okresie od 23 grudnia 2024 r. do 1 stycznia 2025 r. podjęli 9 działań minersko-pirotechnicznych oraz 5 krotnie interweniowali przywracając porządek prawny na pokładach statków powietrznych, terminalach oraz w zasięgu terytorialnym przejścia granicznego. Z tytułu podjętych działań interwencyjnych nałożyli w tym okresie 4 mandaty karne na łączną kwotę 1 700 zł.
W porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku strażnicy graniczni w Krakowie - Balicach w okresie świąteczno-noworocznym odprawili o 14% więcej pasażerów. W 2023 r. było to 99 145, a w 2024 r. 112 655 osób.