W ramach akcji, 104 strażników granicznych z Wydziału Zabezpieczenia Działań oraz Wydziału Odwodowego (Reprezentacyjnego) KaOSG uczestniczyło w patrolach i kontrolach na drogach dojazdowych do kompleksów leśnych, współdziałając z policją i wojskiem. Funkcjonariusze prowadzili działania w trudnodostępnym terenie, wspierając blokady oraz kontrole pojazdów i osób.
W trakcie operacji strażnicy graniczni KaOSG wykorzystali łącznie 28 pojazdów służbowych, w tym m.in. pojazdy terenowe oraz quady.
Dodatkowo w działania zaangażowani byli również dwaj przewodnicy wraz z psami służbowymi z Zespołu Kontroli Specjalistycznych Placówki Straży Granicznej w Krakowie-Balicach.
Istotną rolę w działaniach poszukiwawczych odegrała grupa funkcjonariuszy Wydziału Odwodowego (Reprezentacyjnego) KaOSG, która przeszła specjalistyczne szkolenie z zakresu poszukiwań osób w terenach trudnodostępnych (górskich, zalesionych, bagnistych), zorganizowane przez Grupę Krynicką GOPR. Wiedza i umiejętności zdobyte podczas szkoleń były nieocenione przy przeczesywaniu wymagającego topograficznie obszaru.
W działaniach podejmowanych przez Straż Graniczną zostały również wykorzystane dwie Przewoźne Jednostki Nadzoru (PJN) z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej - specjalistyczne pojazdy obserwacyjne pełniące funkcję mobilnych posterunków obserwacyjnych. PJN-y wyposażone są w nowoczesne systemy wykrywania i rejestracji m.in. kamery dzienne i termowizyjne, dalmierze laserowe oraz zaawansowane systemy lokalizacji i transmisji danych.
Zaangażowanie Karpackiego Oddziału Straży Granicznej, zarówno w zakresie zasobów ludzkich, sprzętowych, jak i wyspecjalizowanych umiejętności, stanowiło istotne wsparcie w jednej z największych akcji poszukiwawczych ostatnich lat.