Straż Graniczna Karpacki Oddział Straży Granicznej
im.1 Pułku Strzelców Podhalańskich

Nie wjechał do Polski - 15 dni za długo w strefie Schengen - Aktualności

Nawigacja

Aktualności

Nie wjechał do Polski - 15 dni za długo w strefie Schengen

Justyna Drożdż
15.01.2026

Podróż z Londynu do Krakowa zakończyła się niepowodzeniem dla obywatela Mauritiusu, który w środę 14 stycznia przyleciał na lotnisko Kraków-Balice.

Podczas kontroli paszportowej przeprowadzanej przez funkcjonariuszy Placówki SG w Krakowie-Balicach okazało się, że cudzoziemiec przekroczył dopuszczalny czas pobytu w strefie Schengen o 15 dni.

Jak ustalili strażnicy graniczni mężczyzna wykorzystał już maksymalny limit 90 dni pobytu w ciągu ostatnich 180 dni. Mimo to zdecydował się na kolejny wjazd, tym razem do Polski, co zakończyło się odmową wjazdu na terytorium RP.

Komendant Placówki SG w Krakowie-Balicach wydał Maurytyjczykowi decyzję administracyjną o odmowie wjazdu. Ponieważ natychmiastowy powrót mężczyzny do kraju, z którego przyleciał nie był możliwy, mężczyzna będzie przebywał w pomieszczeniach dla cudzoziemców, którym odmówiono wjazdu do RP znajdujących się w MPL Kraków-Balice.

Jeszcze dzisiaj w godzinach popołudniowych, obywatel Mauritiusu wróci samolotem rejsowym do Wielkiej Brytanii.

do góry