Wzorem lat ubiegłych patronat honorowy nad Marszem Pamięci Sybiraków objął Komendant Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu gen. bryg. SG Adam Jopek.
W tym wyjątkowym wydarzeniu udział wzięli Sybiracy, przedstawiciele Stowarzyszenia Pamięci Zesłanych na Sybir, władze samorządowe, przedstawiciele podmiotów i instytucji publicznych, organizacje kombatanckie, poczty sztandarowe oraz mieszkańcy Nowego Sącza.
Nie zabrakło również funkcjonariuszy Karpackiego Oddziału Straży Granicznej na czele z Zastępcą Komendanta Oddziału płk SG Markiem Marciszem.
Marsz Pamięci prowadziła Orkiestra Reprezentacyjną Straży Granicznej KaOSG w Nowym Sączu. W trakcie uroczystości odśpiewana została Pieśń Sybiraków oraz odczytano apel poległych a funkcjonariusze Wydziału Odwodowego (Reprezentacyjnego) KaOSG wraz z pocztem sztandarowym pełnili asystę honorową.
Marsz Pamięci Sybiraków, organizowany w Nowym Sączu od 2005 roku (z przerwą na pandemię), ma na celu oddanie czci wszystkim Zesłańcom oraz kultywowanie pamięci o ofiarach Golgoty Wschodu i tysiącach mogił, rozsianych po bezkresach Sybiru i stepów Kazachstanu, po których nie został już dziś żaden ślad. Pamięć o Nich – jak podkreślają organizatorzy- jest obowiązkiem i przesłaniem dla przyszłych pokoleń. Tradycyjnie, uroczystość jest organizowana w rocznicę drugiej, wielkiej wywózki na Sybir, która miała miejsce z 12 na 13 kwietnia 1940.