Straż Graniczna Karpacki Oddział Straży Granicznej
Justynka MOLITORYS - 1% podatku -

Nawigacja

1% podatku

Justynka MOLITORYS

Michał Tokarczyk
26.01.2021

Justynka (11 lat) choruje na mukowiscydozę - bardzo ciężką, genetyczną, według obecnego stanu wiedzy medycznej nieuleczalną chorobę. Choroba ta systematycznie wyniszcza cały organizm chorego, powoduje włóknienie narządów takich jak płuca, trzustka, wątroba.

Leczenie mukowiscydozy jest wyłącznie objawowe co oznacza, że nie zwalcza się przyczyny choroby a tylko łagodzi jej objawy. Polega przede wszystkim na farmakologicznym rozrzedzaniu śluzu produkowanego w układzie oddechowym chorego przy pomocy inhalacji (od 3 do 5 razy dziennie) oraz na usuwaniu rozrzedzonego śluzu przy pomocy fizjoterapii (drenaż, oklepywanie, ćwiczenia oddechowe, prowokowanie kaszlu), podaży leków i enzymów, które mają na celu poprawę jakości życia chorego.

Bardzo Prosimy o pomoc dla Justynki w jej walce o oddech. Każdy z Was może pomóc. Wystarczy przekazać 1% swojego podatku na jej subkonto w Polskim Towarzystwie Walki z Mukowiscydozą.

Numer KRS – 0000064892, cel szczegółowy 1% – Justyna MOLITORYS

Więcej informacji na temat choroby Justynki na jej stronie: www.justynkazkacwina.pl.

PS: Dziękujemy za pamięć w poprzednich latach. To dzięki Waszemu wsparciu możemy zapewnić córce najlepsze możliwe leczenie i najskuteczniejszą fizjoterapię. Ale przede wszystkim możemy cieszyć się każdym wspólnie spędzonym dniem.

 

Dziękujemy! - Stanisław i Lidia Molitorys 

do góry