Straż Graniczna Karpacki Oddział Straży Granicznej
Paweł pragnie być samodzielnym – możesz mu w tym pomóc, wpłacając 1 % - 1% podatku -

Nawigacja

1% podatku

Paweł pragnie być samodzielnym – możesz mu w tym pomóc, wpłacając 1 %

Justyna Drożdż
24.02.2021

Paweł od urodzenia choruje na mózgowe porażenie dziecięce i wymaga systematycznej rehabilitacji, która na szczęście przynosi wymierne efekty. Jest w pełni sprawny umysłowo, doskonale się uczy i pragnie zwyczajnej przyszłości, jak każde dziecko w jego wieku.

Za Pawłem bardzo dobry rok, mimo pandemii. Dzięki pomocy wspaniałych ludzi udało mu się zrealizować bardzo wymagający, aktywny i kosztowny program terapeutyczny. Paweł miał 5 podań komórek macierzystych, których zastosowanie przyniosło efekty. Poza zmianami fizycznymi, tj. lepszej kontroli osi ciała widoczna w pozycji siedzącej czy próbach korczenia, bliscy zauważyli także lepsze skupienie wzroku i wzrost spostrzegawczości. Pojawiły się też niesamowite zmiany psychiczno-emocjonalne, które sprawiły, iż Paweł na nowo mocno uwierzył w to, że jeszcze wiele może osiągnąć dzięki ciężkiej pracy. Jako nastolatek miał chwile zwątpienia i one ustąpiły miejsca woli walki o siebie.

Po każdym podaniu komórek macierzystych Paweł miał możliwość rehabilitacji w ramach turnusów rehabilitacyjnych. Wszystkie te działania wpłynęły bardzo pozytywnie na stan Pawła i przybliżyły go nieco do upragnionej samodzielności.

W kolejnym roku Paweł będzie nadal ciężko pracował, ale aby to stało się realne konieczne są dalsze nakłady finansowe.

KRS: 0000308316, cel szczegółowy 1%: MAKOWSKI PAWEŁ

 „Jesteście Państwo moją nadzieją, dzięki której Paweł nie będzie musiał rezygnować z leczenia, które zbliża go do upragnionej samodzielności. Każda pomoc jest dla nas na wagę złota. Od śmierci ojca mój syn został praktycznie bez środków na leczenie. Proszenie o pomoc jest bardzo krępujące, ale gdy prawie co dzień słyszy się od dziecka: ”Mamo pomóż mi, chce żyć jak inne dzieci”, moje skrępowanie  zastępuje desperacja matki, walczącej o samodzielne jutro swego syna.”

                                                                                                                                                                                   Edyta Bienias

Dodatkowe wpłaty:

  • można kierować bezpośrednio na subkonto Pawła w Fundacji Złotowianka wpisując w przelewie następujące dane:

Spółdzielczy Bank Ludowy Zakrzewo,

Nr konta: 25 8944 0003 0002 7430 2000 0010,
tytułem: darowizna dla Paweł Makowski M/7

 

do góry