Straż Graniczna Karpacki Oddział Straży Granicznej
Akcyzowy recydywista - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Akcyzowy recydywista

Justyna Drożdż
06.08.2018

Mieszkaniec Podkarpacia chciał wylecieć do Londynu. Zgłosił się do odprawy granicznej na lotnisku w Krakowie-Balicach. Funkcjonariusze Straży Granicznej szybko ustalili, że mężczyzna jest poszukiwany za przestępstwa akcyzowe. Dodatkowo, tym razem również usiłował przemycić nielegalny towar.

W miniony piątek w Krakowie-Balicach na odlot samolotu rejsowego do Londynu zgłosił się 45-letni mieszkaniec Podkarpacia. Mężczyzna figurował w bazach danych, jako osoba poszukiwana celem odbycia zastępczej kary pozbawienia wolności, w związku z popełnieniem przestępstwa skarbowego (przechowywanie wyrobów bez znaków skarbowych akcyzy).

Funkcjonariusze Straży Granicznej, zgodnie z dyspozycją organu zlecającego zatrzymali mężczyznę i przystąpili do sprawdzenia zawartości bagażu rejestrowanego podróżnego. Szybko okazało się, że pasażer poszukiwany za złamanie przepisów kodeksu skarbowego, próbował przewieźć do Wielkiej Brytanii 210 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej, o wartości prawie 3000 złotych.

Zatrzymany mężczyzna przyznał, że papierosy są jego własnością ale odmówił składania wyjaśnień i nie skorzystał z możliwości dobrowolnego poddania się odpowiedzialności.

Dalsze czynności procesowe w sprawie prowadzone będą przez funkcjonariuszy PSG w Krakowie Balicach pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Kraków Prądnik –Biały.

 

do góry