Straż Graniczna Karpacki Oddział Straży Granicznej
Wystrzałowa zawartość bagażu - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Wystrzałowa zawartość bagażu

Justyna Drożdż
06.08.2018

Podczas minionego weekendu funkcjonariusze Straży Granicznej z lotniska w Krakowie-Balicach zatrzymali dwóch cudzoziemców, którzy przewozili w swych bagażach amunicję.

Na sobotni lot do Wenecji zgłosił się 77- letni Włoch. W jego bagażu podręcznym znajdowały się 4 sztuki amunicji (2 szt. kbks, 1 szt. 22 short, 1 szt. 9mm Grenalle). Mężczyzna twierdził, że niebezpieczne przedmioty dostał od znajomego.

Natomiast w niedzielne popołudnie zatrzymany został obywatel Szwecji. 37-latek przewoził dwie sztuki amunicji 9mm Parabellum. Cudzoziemiec przyznał, że zapomniał wypakować amunicję z plecaka po zawodach strzeleckich.

Obydwaj zatrzymani mężczyźni nie posiadali stosownych zezwoleń na przewóz amunicji. Zostali zatrzymani i przesłuchani w charakterze świadków.

Amunicja została przekazana do badań w Laboratorium Kryminalistycznym Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, natomiast dalsze czynności w sprawie prowadzić będzie Prokuratura Rejonowa w  Krakowie.

Przypominamy, iż zgodnie z art. 263 § 2 kodeksu karnego - za nielegalne posiadanie broni lub amunicji, grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

 

  • Wystrzałowa zawartość bagażu
    Wystrzałowa zawartość bagażu

 

 

 

do góry