Straż Graniczna Karpacki Oddział Straży Granicznej
Na polskiej wizie pracowali w…Czechach. - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Na polskiej wizie pracowali w…Czechach.

Michał Tokarczyk
07.08.2018

Dwoje cudzoziemców zatrzymanych przez funkcjonariuszy z Zakopanego będzie musiało opuścić Polskę. Mieli podjąć pracę w Łodzi, ale woleli znaleźć zatrudnienie u naszych południowych sąsiadów.

Wczoraj funkcjonariusze z Placówki SG w Zakopanem zatrzymali do kontroli samochód osobowy na ukraińskich numerach rejestracyjnych. Podróżowało nim dwóch obywateli Ukrainy, mężczyźni w wieku  51 i 35 lat. Z analizy dokumentów pobytowych wynikało, że cudzoziemcy  powinni podjąć zatrudnienie u łódzkich przedsiębiorców. Tak jednak się nie stało.

Obywatele Ukrainy wykorzystali polskie wizy, aby dostać się na terytorium Schengen, a następnie udać się do Czech, by tam znaleźć zatrudnienie. W związku z tym, że cel i warunki wjazdu do Polski cudzoziemców nie były zgodne z deklarowanymi zostali oni zatrzymani.

Wobec obywateli Ukrainy wszczęto postępowania administracyjne. Zakończyły się one wydaniem decyzji zobowiązujących cudzoziemców do powrotu. Orzeczono także wobec nich półroczne zakazy wjazdu do Polski oraz innych krajów strefy Schengen.

 

  • Na polskiej wizie pracowali w…Czechach.
    Na polskiej wizie pracowali w…Czechach.
do góry