Straż Graniczna Karpacki Oddział Straży Granicznej
Gruzin bez dokumentów zatrzymany przez funkcjonariuszy PSG w Zakopanem - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Gruzin bez dokumentów zatrzymany przez funkcjonariuszy PSG w Zakopanem

Justyna Drożdż
13.09.2018

We wtorek funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Zakopanem zatrzymali obywatela Gruzji, który nie posiadał żadnych dokumentów. Chwilę wcześniej dokonał on rozboju na terenie gminy Brzeszcze.

Strażnicy graniczni otrzymali informację od dyżurnego KPP w Oświęcimiu o zatrzymanym cudzoziemcu, który podczas rozboju uszkodził szybę samochodu osobowego.

Funkcjonariusze Placówki udali się na miejsce zdarzenia i w miejscowości Brzeszcze przeprowadzili kontrolę legalności pobytu. Obcokrajowiec nie posiadał dokumentów uprawniających do pobytu w Polsce, które jak twierdził zostały zagubione. W trakcie dalszych czynności potwierdzono, że 27-latek wjechał do Polski na początku lutego br. przez PG w Korczowej na podstawie paszportu biometrycznego. W momencie przeprowadzania kontroli cudzoziemiec przebywał w Polsce nielegalnie.

Mężczyzna został zatrzymany. Komendant PSG w Zakopanem wydał decyzję zobowiązującą do opuszczenia Polski przez cudzoziemca wraz z zakazem ponownego wjazdu na terytorium całej strefy Schengen na okres 6 miesięcy.

 

  • Gruzin bez dokumentów zatrzymany przez funkcjonariuszy PSG w Zakopanem
    Gruzin bez dokumentów zatrzymany przez funkcjonariuszy PSG w Zakopanem

 

 

 

do góry