Straż Graniczna Karpacki Oddział Straży Granicznej
Przekroczył dopuszczalny czas pobytu o 90 dni - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Przekroczył dopuszczalny czas pobytu o 90 dni

Michał Tokarczyk
11.03.2019

Obywatel Ukrainy przebywał w Polsce nielegalnie od 90 dni. Teraz w ciągu 15 dni musi powrócić do ojczyzny. Dodatkowo przez rok nie wjedzie do żadnego z krajów strefy Schengen.

Funkcjonariusze KaOSG z Grupy Zamiejscowej w Rabce - Zdroju skontrolowali cudzoziemca na terenie gminy Wieprz (powiat wadowicki). 24 - letni mężczyzna nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów. Twierdził, że udaje się do pracy, a paszport najprawdopodobniej zgubił podczas pobytu w Polsce.

Dokonując sprawdzeń w dostępnych bazach danych strażnicy graniczni ustalili, że cudzoziemiec wjechał do Polski w lipcu ubiegłego roku przez przejście graniczne w Budomierzu. Od tamtej pory nie opuścił Polski, przebywając na jej terenie w ramach ruchu bezwizowego. W dniu kontroli cudzoziemiec przekroczył dwukrotnie dopuszczalny okres pobytu w RP na jaki zezwalały mu przepisy (90 dni).

W związku z powyższym Komendant Placówki SG w Zakopanem wydał decyzję o zobowiązaniu cudzoziemca o opuszczenia terytorium Polski w terminie 15 dni. Ponadto obywatel Ukrainy został objęty rocznym zakazem wjazdu do wszystkich krajów strefy Schengen.

 

  • Funkcjonariusze SG na służbie
    Funkcjonariusze SG na służbie
do góry