Straż Graniczna Karpacki Oddział Straży Granicznej
W drodze na studia ujęli nietrzeźwego kierowcę - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

W drodze na studia ujęli nietrzeźwego kierowcę

Justyna Drożdż
08.04.2019

Nietrzeźwi kierujący stanowią bardzo duże zagrożenie dla zdrowia i życia, nie tylko dla siebie, ale również dla innych uczestników ruchu drogowego.

W piątek wieczorem grupa funkcjonariuszy Karpackiego Oddziału SG jechała na zajęcia do Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Na DK 57, w miejscowości Dobrzankowo (gmina Przasnysz) strażnicy graniczni  zauważyli, że po jezdni „zygzakiem” porusza się motorower.

Zachowanie kierującego skuterem było bardzo dziwne, a tor jazdy wskazywał na to, że motorowerzysta  znajduje się w stanie nietrzeźwości. Funkcjonariusze  SG natychmiast uniemożliwili kierowcy dalszą jazdę - używając sygnalizacji świetlnej i dźwiękowej, zatrzymali cyklistę. Kiedy mężczyzna zdjął kask, funkcjonariusze SG poczuli od niego wyraźną woń alkoholu. Niezwłocznie zawiadomili Policję , która po przybyciu na miejsce zdarzenia, podjęła dalsze czynności. Jak się okazało, kierujący motorowerem miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Za swoje postępowanie 46-letni mieszkaniec powiatu przasnyskiego odpowie przed sądem.

Widzisz nietrzeźwego za kierownicą reaguj, powiadom Policję!

 

  • Ujęli nietrzeźwego kierowcę
    Ujęli nietrzeźwego kierowcę
  • Ujęli nietrzeźwego kierowcę
    Ujęli nietrzeźwego kierowcę
  • Ujęli nietrzeźwego kierowcę
    Ujęli nietrzeźwego kierowcę

 

do góry