Straż Graniczna Karpacki Oddział Straży Granicznej
Niecierpliwy ob. Bangladeszu zatrzymany w Krakowie-Balicach - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Niecierpliwy ob. Bangladeszu zatrzymany w Krakowie-Balicach

Justyna Drożdż
08.04.2019

W sobotę 6 kwietnia na lotnisku w Krakowie-Balicach zatrzymany został obywatel Bangladeszu, podróżujący samolotem rejsowym z Aten. Podróżny okazał do kontroli funkcjonariuszom Straży Granicznej oryginalny paszport Bangladeszu wraz z zamieszczonym w nim sfałszowanym greckim tytułem pobytowym.

Okazało się, że mężczyzna od ponad roku przebywał w Grecji. Pomimo otrzymania w grudniu 2018 r.  dokumentu potwierdzającego aplikowanie o ochronę międzynarodową, nie zaczekał na zakończenie urzędowych procedur i postanowił złamać przepisy prawa, nielegalnie opuszczając Grecję. Celem podróży obywatela Bangladeszu były Włochy. Podczas przekraczania granicy, skorzystał z pomocy przemytnika - który dostarczył mu sfałszowany grecki dokument pobytowy i zakupił bilety lotnicze.

Niestety, skrupulatnie zaplanowana podróż skończyła się na lotnisku w Krakowie-Balicach, gdzie mężczyzna został zatrzymany i postawiony został mu zarzut  posłużenia się jako autentycznym, podrobionym greckim tytułem pobytowym.

Obywatel Bangladeszu podczas przesłuchania w charakterze podejrzanego przyznał się do zarzucanych mu czynów, złożył wniosek o dobrowolne poddanie się odpowiedzialności, przyjął karę grzywny w wysokości 1 800 złotych. Następnie - decyzją Sądu Rejonowego w Krakowie - umieszczony został w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców.

  • Niecierpliwy ob. Bangladeszu zatrzymany w Krakowie-Balicach
    Niecierpliwy ob. Bangladeszu zatrzymany w Krakowie-Balicach

  • Niecierpliwy ob. Bangladeszu zatrzymany w Krakowie-Balicach
    Niecierpliwy ob. Bangladeszu zatrzymany w Krakowie-Balicach

do góry