Straż Graniczna Karpacki Oddział Straży Granicznej
Zatrzymane towary akcyzowe o wartości blisko 43 tys. złotych - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Zatrzymane towary akcyzowe o wartości blisko 43 tys. złotych

Justyna Drożdż
09.04.2019

W poniedziałek rano na jednym z placów targowych w Krakowie funkcjonariusze PSG w Krakowie - Balicach zatrzymali 35-letnią obywatelkę Polski. W jej pojeździe ujawniono 1 860 paczek papierosów oraz 3 półkilogramowe woreczki strunowe z suszem tytoniowym. Zatrzymane towary akcyzowe nie posiadały polskich znaków skarbowych akcyzy.

Zatrzymana kobieta przesłuchana została w charakterze podejrzanej o przestępstwo z art. 65 par. 3 w zw. z art. 65 par. 1 KKS (tj. nabywanie, przechowywanie, przenoszenie, przewożenie wyrobów akcyzowych stanowiących przedmiot czynu zabronionego). Przyznała się ona do zarzucanego jej czynu i złożyła wniosek o dobrowolne poddanie się odpowiedzialności.

Łączna kwota uszczupleń publiczno-prawnych ( tj. akcyza + vat)  ujawnionego w wyniku działań  przez funkcjonariuszy Straży Granicznej towaru wynosi blisko 43 tys. złotych.

Ujawniony i zatrzymany towar znajduje się w dyspozycji PSG w Krakowie-Balicach i zostanie przekazany wraz z aktami sprawy do Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Krakowie, celem kontynuowania postępowania zgodnie z właściwością rzeczową.

 

  • Zatrzymane towary akcyzowe
    Zatrzymane towary akcyzowe
  • Zatrzymane towary akcyzowe
    Zatrzymane towary akcyzowe

 

 

  • Zatrzymane towary akcyzowe
    Zatrzymane towary akcyzowe

 

do góry