Straż Graniczna Karpacki Oddział Straży Granicznej
Maj sprzyja roztargnieniu … - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Maj sprzyja roztargnieniu …

Justyna Drożdż
10.05.2019

Miesiąc maj wpływa na roztargnienie podróżnych, którzy coraz częściej pozostawiają swój bagaż bez opieki w terminalu krakowskiego lotniska. Mamy nadzieję, iż zbliżające się miesiące wakacyjne oraz stale rosnący ruch pasażerski na krakowskim lotnisku, nie przyniosą ze sobą wzrostu liczby „samotnych bagaży”.

Jednak na roztargnienie nie mogą sobie pozwolić funkcjonariusze Placówki SG w Krakowie-Balicach, którzy nawet kilka razy w ciągu jednego dnia podejmują działania minersko – pirotechniczne, w celu wyeliminowania ewentualnego zagrożenia dla bezpieczeństwa pasażerów w Międzynarodowym Porcie Lotniczym w Krakowie-Balicach.  Tylko w minionym tygodniu miały miejsce 4 interwencje pirotechników z Balic – 3 w środę i  1 w czwartek.

Każdy pozostawiony bez opieki bagaż, traktowany jest jako potencjalne zagrożenie bezpieczeństwa i musi zostać sprawdzony – zostają wszczęte odpowiednie procedury bezpieczeństwa. Ponadto pozostawienie bagaży w mało widocznym i trudno dostępnym miejscu uniemożliwi pirotechnikom sprawne przeprowadzenie interwencji i może spowodować ewakuację całego lotniska.

Przypominamy! Podróżni powinni pilnować swoich bagaży i nie pozostawiać ich bez opieki, nawet na chwilę. Pozwoli to uniknąć opóźnień, utrudnień i niepotrzebnych problemów na lotnisku.

  • Pilnuj swoich bagaży!
    Pilnuj swoich bagaży!
  • Pilnuj swoich bagaży!
    Pilnuj swoich bagaży!

 

do góry