Straż Graniczna Karpacki Oddział Straży Granicznej
System prawdę Ci powie … - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

System prawdę Ci powie …

Michał Tokarczyk
12.07.2019

Wczoraj kolejne 3 osoby zostały zatrzymane przez funkcjonariuszy z Placówki SG w Krakowie – Baliach, po tym jak ich personalia figurowały w bazach danych. Cała trójka to Polacy przylatujący z Wielkiej Brytanii.

Za pierwszym z mężczyzn - 32-latkiem - widniał nakaz zatrzymania i doprowadzenia przed oblicze Prokuratury Rejonowej w Wieliczce. Mężczyzna podejrzany jest o oszustwo (art. 286 § 1 kk). Strażnicy graniczni przekazali zatrzymanego mężczyznę funkcjonariuszom KP w Zabierzowie.

Kolejny mężczyzna figurujący w dostępnych systemach informatycznych, zakłócał ciszę nocną oraz dopuścił się nieobyczajnych zachowań (art. 51§2 kw oraz art. 141 kw). Za popełnione wykroczenia 25-latek miał odbyć karę 3 dni pozbawienia wolności. Jednak Sąd Rejonowy Krakowa - Krowodrzy zezwolił na odstąpienie od doprowadzenia do zakładu karnego, po wpłacie odpowiedniej kwoty grzywny – z czego skorzystał zatrzymany mężczyzna. Po uiszczeniu kary pieniężnej został zwolniony.

Również na karę grzywny, zamieniona została kara 17 dni pozbawienia wolności, orzeczona wobec 26-latka przez Sąd Rejonowy w Mielcu. Zatrzymany przez funkcjonariuszy SG mężczyzna, miał na sumieniu zakłócanie ciszy nocnej, zaśmiecanie miejsca publicznego oraz wielokrotne wyłudzenie przejazdów komunikacją publiczną (art. 51 § 2 kw, art. 145 kw oraz art. 121 § 1 kw). Po uiszczeniu zasądzonej kwoty grzywny, Strażnicy graniczni zezwolili 26-latkowi na kontynuowanie podróży.

 

 

  • System prawdę Ci powie …
    System prawdę Ci powie …
do góry