Straż Graniczna Karpacki Oddział Straży Granicznej
Medycyna taktyczna w praktyce - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Medycyna taktyczna w praktyce

Dorota Kądziołka
03.10.2019

Funkcjonariusze Zespołu Interwencji Specjalnych PSG w Krakowie – Balicach Karpackiego Oddziału Straży Granicznej uczestniczyli w XII edycji zawodów i konferencji medycyny taktycznej „Paramedyk 2019”.

Zawody, które odbyły się w dniach 24  - 27 września 2019 roku na terenie Gdańska i powiatu kartuskiego, zostały zorganizowane przez Samodzielny Pododdział Antyterrorystyczny Policji w Gdańsku.

W tegorocznej edycji startowały 23 czteroosobowe drużyny, reprezentujące jednostki i siły specjalne podległe MSWiA, MON oraz Ministerstwo Sprawiedliwości. Zespoły rywalizowały ze sobą w 6 różnorodnych konkurencjach, których scenariusz nierzadko inspirowany był prawdziwymi wydarzeniami.

Drużyny poddawane presji czasu musiały wykonać zadania w porze dziennej i nocnej, z uwzględnieniem założeń taktyki kontrterrorystycznej oraz medycyny taktycznej w oparciu o standardy TCCC (Tactical Combat Casualty Care).

Udział funkcjonariuszy ZIS w przedsięwzięciu daje możliwość rywalizacji z najlepszymi krajowymi jednostkami specjalnymi, wymiany doświadczeń pomiędzy uczestnikami, zapoznania się z najnowszymi rozwiązaniami w dziedzinie ratownictwa taktycznego, a także sprawdzenia nabytych umiejętności.

 

do góry