Straż Graniczna Karpacki Oddział Straży Granicznej
Zajmowali się handlem odzieżą. Kupili fałszywe dokumenty. - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Zajmowali się handlem odzieżą. Kupili fałszywe dokumenty.

Michał Tokarczyk
10.01.2020

Zarejestrowany w Polsce samochód bez badań technicznych, a w środku cudzoziemcy oraz fałszywe dokumenty. Taki zestaw poddali kontroli funkcjonariusze Placówki SG w Kielcach.

W Pawłowie (woj. świętokrzyskie) funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali do kontroli osobowego busa. Podróżowało nim 6 obywateli Bułgarii zajmujących się handlem odzieżą na terenie województwa świętokrzyskiego i mazowieckiego. Uwagę funkcjonariuszy, oprócz nieważnych badań technicznych samochodu, przykuły dokumenty przedstawione do kontroli przez dwóch mężczyzn – w efekcie czego zostali oni zatrzymani.

Okazało się, że bułgarski dowód osobisty oraz prawo jazdy, kierującego pojazdem 33-latka jest sfałszowane. Podróżujący z nim 51-letni ojciec również posiadał nieautentyczny dokument prawa jazdy. Cudzoziemcy zgodnie przyznali, że zakupili powyższe dokumenty w ojczyźnie za kwotę 150 Euro za sztukę. Starszy z mężczyzn nie posiadał nigdy uprawnień do kierowania pojazdami. Młodszemu z cudzoziemców prawo jazdy odebrała w ubiegłym roku Policja, za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym.

Strażnicy Graniczni z Kielc ukarali zatrzymanego kierowcę pojazdu mandantem karnym w wysokości 1000 zł (art. 94§2  i art. 94§1 KW - brak badań technicznych oraz brak uprawnień do kierowania pojazdami). Ponadto 33-latek usłyszał zarzuty karne dotyczące posługiwania się podrobionymi dokumentami (art. 270§1 kk). Jednocześnie przystał na zaproponowaną przez Prokuratora Rejonowego w Kielcach karę grzywny w wysokości 2000 zł.

Takie same zarzuty karne usłyszał starszy z mężczyzn. Została nałożona na niego kara grzywny w wysokości 1000 zł. Ponadto będzie obciążony kosztami  postępowania.

 

 

  • Zajmowali się handlem odzieżą.Kupili fałszywe dokumenty.
    Zajmowali się handlem odzieżą.Kupili fałszywe dokumenty.
  • Zajmowali się handlem odzieżą.Kupili fałszywe dokumenty.
    Zajmowali się handlem odzieżą.Kupili fałszywe dokumenty.
do góry