Straż Graniczna Karpacki Oddział Straży Granicznej
Awanse i wyróżnienia z okazji Święta Straży Granicznej w placówkach KaOSG - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Awanse i wyróżnienia z okazji Święta Straży Granicznej w placówkach KaOSG

Justyna Drożdż
24.06.2020

W związku z zakończeniem działań w bezpośredniej ochronie granicy państwowej, związanej z tymczasowym przywróceniem kontroli granicznej, nadszedł czas przeprowadzenia uroczystych apeli z okazji Święta SG w placówkach podległych Karpackiemu Oddziałowi Straży Granicznej.

Uroczyste zbiórki zostały zorganizowane w Tarnowie, Krakowie-Balicach, Zakopanem oraz Kielcach z zachowaniem reżimu sanitarnego oraz z ograniczoną liczbą uczestników. Podczas apeli wręczono wyróżnionym funkcjonariuszom rozkazy o mianowaniu na wyższe stopnie służbowe w poszczególnych korpusach.

W całym Karpackim Oddziale SG z okazji Święta Straży Granicznej 121 funkcjonariuszy zostało mianowanych na kolejne wyższe stopnie służbowe. W korpusie oficerów awansowało 9, chorążych 55, a podoficerów 57 strażników granicznych.

Ponadto,  10 czerwca Komendant Placówki SG w  Tarnowie – mjr SG Paweł Grabarek i 23 czerwca Komendant Placówki Straży Granicznej w Kielcach - mjr SG Grzegorz Otręba oraz pełniący obowiązki  Pierwszego Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach insp. Jarosław Tokarczyk, na podstawie Dekretu Biskupa Polowego - w dowód uznania i wdzięczności za pomoc i zaangażowanie w realizację misji duszpasterstwa SG - otrzymali Medale „W Służbie Bogu i Ojczyźnie”, które wręczone zostały przez Kapelana KaOSG ks. por. SG Roberta Młynarczyka.

Wszystkim awansowanym i wyróżnionym funkcjonariuszom oraz pracownikom serdecznie gratulujemy, życząc dalszych sukcesów i wyróżnień.

do góry